| GmVenNo a întrebat:

Odata pentru totdeauna, eu tot nu inteleg. Deci am marimile acestea pentru haine
S = 37-38
M = 39-40
L = 41-42
XL = 43-44
XXL = 45-46
De preferabil pentru un hanorac. As vrea pentru fiecare marime sa-mi spune-ti varsta de care e nevoie. Sau cam si cate kg si ce inaltime pentru o anumita marime Funda! Va rog!
Daca va ajuta, sunt baiat.
Funda!

1 răspuns:
| Maria_Oaches_1969 a răspuns:

Depinde

Exista persoane mai dezvoltate si mai putin dezvoltate

Eu cand aveam 11, 12 ani (in poza de profil am 7-8) purtam S
XS e mai mic
L(large) cred ca ti ar fi cam mare
Marimea ideala pentru tine daca ai vreo 13-14-15 ani cred ca Ar fi M
Acum variantele sunt multe si nu prea cred ca exista XM(extra medium)
Daca ai 10 ani jumate sau asa si nu gasesti marimea potrivita poti lua cu una mai mare, ca S-ul

Sper ca te-am ajutat!
Funda?