| Bobytza a întrebat:

"Opera de arta este o insula imaginara, inconjurata din toate partile de realitate"
:Fara arta, adica fara interventia fanteziei, viata ar fi incompleta, vana, lipsita de forma "
Spunetiva parerea cu mesajul citatelor
P. S: Dau fundita

Răspuns Câştigător
| ZeroZahar a răspuns:

Aceasta 'insula imaginara' are radacinile bine prinse in realitatea ce o inconjoara si este bine de stiut ca arta nu copiaza realitatea, ci doar se inspira. Stim cu totii ca putem patrunde oriunde cu gandul, iar aceasta iesire da nastere artei. Se poate asemana cu celebrul citat al lui Goya : 'Somnul ratiunii naste monstri ', adica daca nu ar exista arta.

| Bobytza explică (pentru ZeroZahar):

Sunt doua citate separate... Ai putea sa le separi?

2 răspunsuri:
| BalonaașKid a răspuns:

Asa se face tema la romana Robertwaiting?