| Chocolate28 a întrebat:

Papagalul meu Perus sta zgribulit si nu mai cinta cum mai inainte,am fost la veterinar si am facut asa cum a spus.Dar tot asa se simte, bolnav. Papagalul mai vine la mine dimineata sau cind stau pe net, parca vrea sami spuie ceva si eu inteleg ca ii este au ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| NegoitaAlexandra2 a răspuns:

Depinde,stai langa el,ii esti alaturi?
daca nu,incearca sa petreci mai mult timp cu el,sa te joci cu el,sa-l alinti,din cate ai spus era vesel si jucaus si acum este trist si bolnavior sad
daca stai impreuna cu el,atunci e un lucru bun,dar incearca sa ii spui ceva lucruri de genul "esti cel mai bun papagal din lume",sa ii zambesti mereu; ce a patit papagalul tau a patit si porcusorul meu de guineea, dar din pacate nu mai e printre noi, si cred ca singurul motiv pentru care a murit e ca era singur. daca papagalul tau nu are o "papagalita", atunci adopta una, sa aiba un partener de joaca.

| Chocolate28 explică (pentru NegoitaAlexandra2):

A murit;( era atit de bravo, dar am o nimfa care e speriata

3 răspunsuri:
| Chocolate28 explică:

A murit;(
era atit de bravo, dar am o nimfa care e speriata

| monicaanas1983 a răspuns:

Pai poti sa-mi spui ce ti-a spus doctorul sa imi dau seama seama am si eu un perus unu mai demult mi-a murit ca avea probleme la burtica si tot asa imi statea zgribulit.Ai grija sa nu se intample ceva.Astept sa imi zici ce ti-a spus doctorul!