| 334499 a întrebat:

Pe ce site-uri internationale as putea pune un anunt de vanzare teren? Pe ebay daca fac un anunt ma taxeaza? Ca observ ca -mi cere datele cardului

Răspuns Câştigător
| GoguSteriade a răspuns:

Conform informatiilor de aici: http://pages.ebay.com/help/sell/fvf.html - comisionul este de 9%. Insa au si un comision maxim, am incercat calculatorul lor si pentru suma de $10.000 esti comisionat cu $250 - nu se percepe mai mult de atat.

3 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Beneficiezi de cateva anunturi gratuite ce pot fi postate, insa vei fi taxat dupa ce inregistrezi vanzarea cu un comision din pretul de vanzare.

| 334499 explică (pentru GoguSteriade):

Si cam cat ar fi comisionul la 40000 ron?

| GoguSteriade a răspuns (pentru 334499):

Conform informatiilor de aici: http://pages.ebay.com/help/sell/fvf.html - comisionul este de 9%. Insa au si un comision maxim, am incercat calculatorul lor si pentru suma de $10.000 esti comisionat cu $250 - nu se percepe mai mult de atat.