| anonim_4396 a întrebat:

cine poate sa-mi spuna cum se leaga firele la un intrerupator pe fir pornit oprit pentru. o veioza, din acela clasic vechi (inainte inapoi)

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Se dezizolează şi se întrerupe unul din cele două fire. Cele două capete de la firul întrerupt se montează la cele două borne ale mini întrerupătorului, deci în serie cu becul.

3 răspunsuri:
| emil11 a răspuns:

Se dezizoleaza unu din fire nu are importanta, il tai si pui acel intrerupator pe fir, poti masca ambele fire ca sa iti arate mai frumos.