| Dchirila a întrebat:

Sal TPU as vrea sa-mi fac un arc din salcam, dar am doua nelamuriri si as vrea sa ma ajutati.
Inainte sa fac arcul trebuie sa pun lemnul la uscat si asta este problema. Se pune la uscat in coaja sau fara coaja si cat timp ar trebui sa-l tin la uscat?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca vrei sa fie lemnul de cea mai buna calitate N-o decoji las-o asa si usuc-o la umbra sau cu alte cuvinte cu cat se usuca mai incet cu atat lemnul va fi mai bun! Asa cum am zis eu trebuie sa usuce lemnul cel putin 1 luna! Bafta!