| Koala a întrebat:

am antivirusul est smart security 5 si vreau sa stiu daca dectecteaza keylogger,spy, Trojan, etc.Ca am intrat pe un siet si am intrat in personal firewall la anti-virus si imi arata 3 virusi si imi scria data ora cand i-am luat, numele siet-ului si tipul,, Trojan". Stiu ca e troian cand am intrat in carantina erau acolo le-am dat delete qurantine.Si vreau sa stiu daca i-am sters de tot din pc sau i-am sters doar din carantina.Am scanat folderul unde erau virusi si nu e nimic dar ma gandesc sa nu sa fi bagat prin windows sau prin alta parte.Virusi i-am luat de pe net ca in personal firewall imi arata situl de unde i-am luat.Si mai vreau sa stiu daca est smart security 5 este bun ca anti virus si daca virusul pe care l-am luat acolo scia,, trokan" poate fi altceva ex keylooger spy etc.Est smart security 5 dectecteaza key loggerul spy etc? funda +vot va rog ajutati-ma sa stiu ce am de fakut.Rog seriozitate nu glume prostesti
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai sa o luam asa
-eset smart security 5 detecteaza keyloggere, spy, Trojan, worms
-cand ai intrat la firewall ti-a aratat doar activitatea despre acei 3 virusi
-cand ai dat delete qurantine i-ai sters din carantina si deci inseamna ca nu au intrat in calculator din moment ce se aflau acolo. Daca ai aruncat si folderul cu locatia virusilor atunci ai scapat de ei.
-este bun ca antivirus. Daca vrei sa stii cat de bun este antivirusul tau, uite un top aici:
The Best Antivirus Software Products 2012
http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/
Eset e pe locul 10.
In orice caz o data la o luna fa o scanare cu MalwareByte Antimalware de aici http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free ca sa stai linistit.

| Koala explică (pentru neluL):

Deci daca scanes cu est smart security 5 tot pcu si imi arata 0 nu am keylogger spy trojan sau alti virusi deci nu am de ce sa ma panic ca am keylogger in pc sau alti virusi.am scanat tot pcul si imi arata 0 cum ar veni ca n-am keylogger sp sau trojan etc, mersi mult iti dau funda

| neluL a răspuns (pentru Koala):

Nu ai nimic! Esti CLEAN.