| Crysty1996 a întrebat:

SAll TPU ce inseamna : " in stoc furnizor" si care este diferenta dintre ' in stoc furnizor ' si doar asa simplu ' in stoc ' DAun funda pentru cel mai explicativ raspuns la restul vot big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista explicatia asta si pe eMAG dace de acolo ai luat terminii.

in stoc simplu inseamna ca exista deja la vanzator, in stoc furnizor inseamna ca exista in stocul celor care aprovizioneaza vanzatorul.

3 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Pai ia de exemplu un magazin de piese de calculatoare dintr-un oras mic. Sa zicem ca ei au un site pe care isi vand produsele. Cele la care scrie "in stoc" inseamna ca le au ei la sediul lor din acel oras mic. Cele la care scrie ca este "in stocul furnizorului" inseamna ca necesita comanda de la depozitul mare care aprovizioneaza acel magazin, deci probabil dureaza mai mult pana iti aduce produsul respectiv si se poate numai prin comanda.

| Crysty1996 explică (pentru ThePoet):

Un prieten de al meu a comnandat si in 3 zile ia sosit si nu a trebuit sa faca nici o comanda speciala doar simplu a comandat de pe siteul respectiv

| ThePoet a răspuns (pentru Crysty1996):

Depinde de fiecare site, ma. Eu ti-am zis asa vorbind la general. Ce ma doare pe mine in cate zile i-a venit la varuto?