| silvipisicutza a întrebat:

Sall, TPU! In saptamana aceea "altfel" din aprilie, am stabilit impreuna cu doamna diriginta sa jucam o piesa de teatru. Noi suntem 20 in clasa, iar eu voiam sa gasesc o piesa in care sa intre cat mai multi copii. Ceva idei? Imi trebiue pana maine.

Răspuns Câştigător
| BuGz a răspuns:

Ceva de Ion Luca Caragiale!
El are de obicei multi actori care interpreteaza
Uite cateva piese :
1. Caldura mare
2. o scrisoare pierduta
3. o noapte furtunoasa ( daca le faceti pe 2 si 3 o sa fiti cei mai tari din scoala va JUR )
4.Dl Goe
5.Carnavalul
Funda?

2 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Poti sa te iei de la ideea "Diferenta sta in a fi toti la fel".Ca indiferent de clase sociale, bogatii suntem toti oameni.

| danielaxyz a răspuns:

Titanic vals