| Grigore1239 a întrebat:

Urmatorul PC e bun pentru jocuri sau mai trebuie lucrat?:

Placa de baza; ECS Elitegroup K8M800-M2(v 2.0)
Procesor:AMD Sempron 2600+ de 1, 6GHz cu un nucleu;
Placa video:nVidia GeForce FX 5500 256MB cu pixel shader 2.0a;
RAM:768MB
Sloturi de placi video:1x AGP8X, 3x PCI(nu PCI-Express!)
Sloturi de ram:2 sloturi, tipul memoriei DDR-400
Si pentru cine stie.:pixel shader 2.0a e mai bun decat 2.0?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pe calc. asta n-o sa-ti mearga jocurile noi niciodata! De ce? Fa si tu comparatie:Trabant si Mercedes = al tau e trabant. Crezi ca poti face dintr-un trabant mercedes? Cumpara-ti altul!

| taken a răspuns:

Pastrezi carcasa, HDD si DVD-RW.Probabil si sursa trebuie schimbata in cazul unui eventual upgrade.Iti trebuie placa de baza, procesor, placa video, memorie RAM (pe care le alegi in functie de bugetul de care dispui). Daca hard diskul este mic il vei schimba mai incolo.

| ClauCS99 a răspuns:

Trebuie lucrat la greu frate ia-ti sh cu core 2 duo e vreo 544lei dar are placa video integrata, macar o sa-ti mearga jocurile din 2010 sau 2009 pe low.

| MikydeCraiova a răspuns:

Procesorul are frecventa cam mica, placa video induiosator de mica si in rest chestii mai putin importante. Mai ai de lucrat macar la placa video.

| SubZero98 a răspuns:

Ar trebui lucrat la procesor cl putin 2.0 ghz si la ram macar 1.500 mb si placa video merge dar pentru jocuri din 2009 cel mult 2010

| tanaseandrei a răspuns:

Asta e pc.Nici bunica nu mai are asa ceva...procesor cu un nucleu.straight face. Trist.E slab.