| Grigore1239 a întrebat:

Imi merge GTA 5 pe sistemul umrator?:

Procesor:Amd Sempron 2600+ de 1, 6GHz cu un nucleu
Placa video:nVidia GeForce 2 MX/MX 400 64MB/128-bit,fara pixel shader, DirectX 7.
RAM:256MB DDR

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, la procesor cere minim 2.0 Ghz.

| Trynda a răspuns:

Imposibil. GtaV o sa aiba cerinte mai mari decat IV. Tie nu-ti merge nici IV pe ala. Vice city, gtaIII

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cred ca glumesti.
Poate GTA 3, dar in nici un caz 5.
Nici nu poti intra macar in joc, fiindca o sa-ti dea o eroare, spunand ca sistemul tau nu poate rula jocul cu un singur nucleu.
Ai nevoie de o schimbare radicala, configuratia ta este veche.

| Azµre a răspuns:

Nu!

| Azµre a răspuns:

Prietene pe calculatorul tău nu merge.
Nu investi în el bani că n-ai în ce. Compenentele noi ca să aibă un randament de 100% trebuiesc montate pe o placă de bază performantă.
Deja la tine e vb de un socket A, cu slot Agp 4x sau 8x depinde de placa de bază.
Pe când jocul tău cere următoarea configurație MINIMĂ.
CPU
Minimum: Intel Core 2 Duo 1. 8GHz, AMD Athlon X2 64 2. 4GHz
CPU Speed
Minimum: 1.8 GHz
RAM
Minimum: 1 GB for Windows XP / 1.5 GB for Windows Vista)
Minimum: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3 / Windows 7
Video Card
Minimum: 256MB NVIDIA 7900+ / 256MB ATI X1900+

Recomandat:
CPU
Recommended: Intel Core 2 Quad 2. 4GHz, AMD Phenom X3 2.1GHz
CPU Speed
Recommended: 2.4 GHz
RAM
Recommended: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
Video Card
Recommended: 512MB NVIDIA 8600+ / 512MB ATI 3870+

| cyalexander a răspuns (pentru Azµre):

De fapt nu a iesit nimic cu privinta la cerinte, dar luat de pe siteul lor acestea sunt posibele cerinte

Processor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz or equivalent
Memory/RAM: 2 GB Ram
Video Card: 512MB NVIDIA 7900 or 512MB ATI X1900
Hard Disk Space: 30 – 40 GB
Operating System: Windows XP SP3 or Windows Vista SP1 or Windows 7 SP1

Recommended system requirements:

CPU: Intel Core 2 Quad 3. 66GHz or equivalent AMD
RAM: 4 GB
Video Card (GPU): NVIDIA GTX 480 or similar ATI
Hard Disk Space: 40 GB free HDD
Operating System: Vista SP 2 or Window 7 – 8 SP 1

| Azµre a răspuns (pentru cyalexander):

Dap, astea sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,pc-ul tau nici san andreas nu ruleaza bine.Recomand o alta unitate, deoarece aceasta este foarte slaba dupa ce ai in ea as putea spune ca este fabricata in 2004-2005.Acum o unitate buna costa in jur de 10 milioane.

| Bogatasul a răspuns:

Merge!
Funda

| CRC98 a răspuns:

Gta 1,2, 3 si GTa Vice city iti merg binisor pe Pc-ul tau!

| cyalexander a răspuns:

Nu,trebuie sa sa-ti iei o alta placa video care sa aiba macar 1GB, sa ai la RAM macar 2 GB DDR3.Si nu are cum sa ai 6GHz pe AMD Sempron 2600+, asa ca trebuie sa-l schimbi si pe ala.

| Azµre a răspuns (pentru cyalexander):

Numai dați idei aiurea, degeaba își i-a placă video dacă placa de bază este model vechi, poate să pună placă de 50 de milioane dacă placa de bază o limitează degeaba o mai cumpără.

| cyalexander a răspuns (pentru Azµre):

Azure,i-am zis sa-si schimbe si procesorul, deci impicit trebuie sa-si schimbe si placa de baza.Si de unde visezi tu placa de baza de 50 de milioane?

| Azµre a răspuns (pentru cyalexander):

Placă video am specificat, și sunt și plăci de bază de 20 de milioane dacă vrei să știi.
Eu am dat un exemplu ironic, cu placă de 50 de milioane. Chiar și una de 3-4 milioane, va fi limitată de placa de bază. 1)Acea placă pe socket A va avea numai AGP 8x sau 4x. Depinde de model. Pci Express nu poate datorită chipset-ului.

| Azµre a răspuns (pentru cyalexander):

Teoretic el trebuie să schimbe tot calculatorul

| catanamihai a răspuns:

Salut! Nu are cum sa-ti mearga deoarece ai 256 mb RAM Si placa video o ai mica! daca Tot e DDR mai adaugai s tu Mb Ram macar sa ai 1 Gb RAmwinking! FUNDA?

| Adynita a răspuns:

Cu processoru nu ai probleme dar cu placa video ai putea avea ceva neinpacarii si si cu RAM-ul

| Xety444 a răspuns:

Iti merge gta vb eu am800mb ram si nu merge gta 4