| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 2 surse pentru calculator si vreau sa stiu daca sunt probleme atunci cand o pun pe aia mai puternica?
In calculator este o sursa de 350W si am o alta sursa care este 400W.
Calculatorul are o unitate optica, un HDD, o placa video de 128MB, placa de baza AM2, procesor AMD athlon ori sempron ca nu m-am uitat prea in detalii si ram in jur de 512MB sau 1GB.
Ideea este ca in viitor daca adaug sa nu ma lase sursa de 350W, sa o pun pe cea de 400W?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca pui sursa de 400w PC-ul tau nu o sa aiba nici o problema pentru ca componentele isi iau cat au nevoie din sursa.

1 răspuns:
| white02 a răspuns:

De ce vrei in primul rand sa schimbi sursa? nici o componenta care ai mentionato aici nu cred ca iti consuma 350, si nu nu sunt probleme daca bagi o sursa mai mare, poti sa bagi si de 700 ca tot la fel iti merge