| Catalin25999123 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei ce se pricep la sistemele de supraveghere. Camerele de supraveghere 1080p pot fi puse si pe dvr 720p? Intreb deoarece mi-am comandat 2 camere 1080p si nu stiu sigur daca dvr-ul meu suporta si 1080p. Am cautat pe internet si cica ar merge doar ca o sa filmeze in mai putine cadre pe secunda.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa parerea mea, este posibil sa ai probleme.
Camera da o rezolutie (numarul de pixeli) pe fiecare cadru, iar numarul cadrelor este fix.
Acesti doi factori stabilesc viteza cu care se transfera imaginile, adica numarul de pixeli inmultit cu numarul de cadre pe secunda. Totul depinde de calitatea DVR-ului, daca este capabil sa inregistreze cu aceea viteza.
Nu degeaba fabricantul a indicat 720p pentru DVR, este posibil sa nu fie capabil sa prelucreze cu viteza mai mare de peste 2 ori.

| RAY a răspuns:

Man aia e calitatea video, normal ca suporta, da o sa scada fps uriile logic, ca daca joci un joc pe full hd va hd

| xerxes1 a răspuns:

Merg la fel de bine.