| DouaPuncteD a întrebat:

Am o intrebare.batting eyelashes Vreau sa imi confectionez o coada de pisica si sa-mi fac o masca, tot de pisica, logiclaughing. Pai cam ce mi.ar trebui?:s. Ce materiale:S. Sper ca se intelege ca e pentru halloween.Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Pentru coada, o sarma mai groasa (sau mai multe sarme subtiri impletite) si doua fasii de blanita sintetica (de exemplu de la gluga unei geci, sau taiata dintr-un palton mai vechi). cosi fasiile astfel incat sa formeze un fel de buzunar, in care bagi sarma. cosi bine capatul ca sa nu iasa, lasand o bucata din sarma afara, pe care o atasezi la o curea ceva.
de masca poti sa te lipsesti. mai degraba iti pictezi niste mustati si un botic pe fata, si pe cap iti pui o bentita pe care lipesti 2 urechi din carton. big grin

1 răspuns:
| gabrielgypps a răspuns:

O pisica adevarata, de exemplu.blana ei este inimitabila.