| eunumberone a întrebat:

Am o unitate DELUX cu urmatoarele specificatii : Processor AMD Sempron(tm) 145 Processor 2.80 GHz, memorie ram 4gb, system type pe 64 bit operating system, placa video parca nVIDIA... windows 7 ultimate instalat + antivirus si program de curatare, mai multe nu stiu sa va spun... Vreau sa o vand, cam cat as putea sa iau pe ea?

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Sistem destul de vechi, care nu ma intereseaza pe nimeni, si cu 200 lei daca il pui la vanzare nu ti-l ia nimeni. I-a cam trecut timpul.

| eunumberone explică (pentru Intruder19):

Da pla mai bine ii dau7 foc da nici nu il dau la un **** cu 200...

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se stie ca Semproanele la AMD sunt precum Celeroanele la Intel, de slaba calitate. Tinand cont ca ai si placa video separata un 350-400 lei cred ca poti lua. Si pentru ca am vazut ca a scris unul inaintea mea mai fac niste precizari:
-uite unul cam la fel: https://www.okazii.ro/calculator-delux-a140620404
-daca are Windows cu licenta mai poti cere 150-200 in plus;
-eu am tinut cont si de faptul ca ai si mai multa memorie.

| eunumberone explică (pentru Salontanul):

Windows e pus cu licenta nelimitata cred...ca nu mai expira nici o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

700 lei meh, cam asa maxim, nu e cine stie ce..adica programele valoreaza mai mult si windowsul, piesele, meh...