| eunumberone a întrebat:

Am si eu o intrtebare. Daca as vrea sa fac un imprumut bancar cu suma 5000 lei timp de 1 an sau 2, cam cat ar trebui sa dau dobanda inapoi si in cate rate trebuie sa dau inapoi si in ce sume consta fiecare rata?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

O sa dai inapoi cam dublu, orice povesti ti-ar zice cine-ce-ti-ar zice. Da' pentru ce vrei sa te legi la cap cu asa ceva? Daca nu e problema de viata si moarte, ti-as sugera sa nu faci o asemenea prostie.

| eunumberone explică (pentru KodrutZ):

Vreau sa-mi achizitionez o masina pentru tara!

| KodrutZ a răspuns (pentru eunumberone):

Si benzina, impozit-asigurare-alte alea de unde naiba platesti daca tu nu poti sa stringi 5000 RON in citeva luni ca sa iti iei rabla?

| eunumberone explică (pentru KodrutZ):

Mai nu e vorba de benzina si astea...am eu bani..si mai am si alta masina buna dar vrteau una pentru tara si pana strang eu 5000 lei imi creste par alb in cap.eu am nevoie acum de una. ca am un salariu de 10 mil pe luna...

| eunumberone explică (pentru KodrutZ):

Nu conteaza astea..eu doar vreau sa stiu cam cat as putea sa dau inapoi la banca...

| KodrutZ a răspuns (pentru eunumberone):

Si tu vrei sa imi zici ca cu 10 mil iti permiti sa ai masina? Mdah, bun asa. Ete https://www.raiffeisen.ro/......a-credite/

| eunumberone explică (pentru KodrutZ):

Pai daca mi-am permis sa am una in oras, pot sa mai permit si una la tara laughing ca doar nu doar banii astia sunt venitul meu..am eu si alte resurse...dar nu am cum sa strang bani..ca ii trang greu si vreau sa fac un imprumut ca e mai bine

| eunumberone explică (pentru KodrutZ):

Nu sunt sigur cxu aia ce mi-ai trimis...nu cred ca arata bine...cred ca mai bine o sa merg direct la ei si sa ma conving, multumesc oricum..ai FUNDA!

| KodrutZ a răspuns (pentru eunumberone):

Daca ai bani, atunci poti sa stringi. Doar problema e de mentalitate. Adica e mai ok sa platesti dublu in termen de 2 ani decit sa tragi tare citeva luni? Geez...

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta depinde de banca respectiva, de salariul tau etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de banca, ce dobanda iti ofera, depinde de perioada de creditare