| Asazuky a întrebat:

Salut am si eu o nelamurire...Acum 3 zile mi-am reinstalat windows-ul si de atunci nu stiu ce s-a intamplat de imi sacadeaza rau de tot la jocuri si trebuie mentionat ca PC-ul ruleaza si el mai greu fata de inainte sa reinstalez programul. Daca intru intr-un joc( ori single player ori multiplayer) vreo 15-20 min merge normal dupa care incepe sa-mi sacadeze nu stiu de ce!

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Mai incearca odata sa-l reinstalezi.fii atent sa formatezi partitia cu windowsul actual apoi sa-l reinstalezi iar. si ai grija cand instalezi si placa video. nu prea ai dat nici tu detalii suficiente(xp, vista, win7) daca doresti, ma gasesti la id mess sprintaroiuflorin pa!

| ΔH a răspuns:

Daca nu aveai placa video instalata nu iti porneau jocurile deloc.
La problema ta ai instalat placa video, dar cu niste drivere vechi sau proaste.
Cauta pe site-ul producatorului al placii video ultimele drivere pentru placa ta, si instaleaza-le pe-alea.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Poate ai instalat un joc prea "tare" pentru placa ta video/RAM/ etc...

| putzoc a răspuns:

Ai instalat cumva driverele pentru chip set... placa video?