| Lucastef2009 a întrebat:

Salut! Am un kilometraj pentru bicicleta de tip bitwin 100 cred ca asa se scrie bitwin.Ma rog, l-am montat, magnetul l-am pus langa senzor, iar senzorul pe furca aproape.Important este ca este montat bine.Ora imi arata pe aparat, dar km/h nu arata.Ramane pe 0.0km/h.Ce pot face?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Distanta intre magnet si senzor trebuie sa fie de maxim 2-3 mm. Daca nu, e defect si n-ai ce face! Imi pare rau dar singura solutie este: altul.

| sierra1 a răspuns:

Dar km parcurși ți-i arată?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce ai dat bani pe asa ceva, când există aplicații pentru telefon pe care poți sa le folosești. Ca exemplu Strava sau Komoot în magazin play. Înregistrează activate, viteza, etc. Dacă vrei ceva mai performant pentru bicicleta, mai pui 1500 lei și cumperi Garmin.