| FlorinBlondu a întrebat:

Salut as vrea sa fac si eu un upgrade la PC si as vrea sa stiu ce ar trebui in mare parte schimbat ( de exp pentru SWTOR), am urmatoarele spec-uri
mainboard MSI-K9NP6PGM2-V2
Procesor :amd 64x2 4800+
Video : Nvidia GT 220
Ram 4 GB DDR2
HDD 150gb

Ma gandeam sa imi iau Procesor AMD Athlon II X2 370K Dual Core, 4200MHz, 1MB, socket FM2, Box, dar nu stiu daca este compatibil sau daca este chiar asa bun, si daca face diferente fata de cel pe care il detin.

6 răspunsuri:
| e36 a răspuns:

De câţi bani dispui?

| FlorinBlondu explică (pentru e36):

In jur de vreo 400 Ron

| e36 a răspuns:

Ia-ţi rami ddr3, mai adună bani şi ia-ţi un amd.

| FlorinBlondu explică (pentru e36):

Nu am cum sa pun DDR3 peste DDR2...

| e36 a răspuns (pentru FlorinBlondu):

Scuze. nu m am uitat la placa ta de bază. tu eşti conştient că datorită ei nu ţi poţi pune mare lucru, nu? ia ţi alta acătărea, care să aibă compatibilitate cu piesele care le ai acum dar şi cu ce vei vrea să ţi pui. şi tot aduni bani, şi tot pui altceva.

| kadzee a răspuns:

Salut.Pe placa ta se protrivesc amd-urile cu socket AM2/AM2+ uita-te la socketul acelui procesor si vezi daca merge