| Marius131415 a întrebat:

Salut baieti, e complicat sa inveti editare video in programul Adobe premier pro?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai trebuie sa inveti principiile de functionare a editoarelor video.
Cand le-ai inteles, poti sa te apuci sa lucezi si cu Adobe Premier.
Prin multe exersari il vei putea stapani si folosi tot mai bine.
E ca si invatatul a orice activitate (de exemplu: condusul masinilor sau prepararea mancarurilor).

| Marius131415 explică (pentru Bula):

Iti trebuie concentrare sporita? ce aptitudini iti trebuie in afara de creativitate?

| Bula a răspuns (pentru Marius131415):

Fantezie.

| Marius131415 explică (pentru Bula):

Pai si e stresanta munca? trebuie sa fii atent, cam cum e si cam pe ce la sume de bani poti ajunge?

| Bula a răspuns (pentru Marius131415):

Orice munca care nu-ti place este stresanta.

Bani multi poti face cand iti place ce faci, devii deja bun, reusesti sa faci tot mai multe lucruri peste media celorlalti.
Pentru asta insa ai nevoie de foarte multa experienta!

| sierra1 a răspuns (pentru Marius131415):

Cum să fie stresant? butonează programul, nu te lăsa descurajat de alții. O să-ți placă (asta dacă ai oleacă de bunăvoință și imaginație)

| sierra1 a răspuns:

Până mai vin alte "recomandări", apucă-te de program, butonează-l și constați că NU e greu. Succes

ps - de ce-i saluți doar pe băieți?

| SchituMinihopHop a răspuns:

Salut, deci prima data cand o sa ai contact cu interfata aplicatiei nu vei intelege nimic. Dar iti recomand sa urmaresti tutoriale pe YouTube. Ti-l recomand pe GABRIEL BARNA. De la el am invatat si eu sa editez. Iti trebuie si putina rabdare sa urmaresti pasii. Sper ca te-am ajutat.