| Danielbc a întrebat:

cam cat m-ar costa daca as merge cu taxi-ul de la autogara basarab pana in pantelimon sector 2?

10 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Mult. De ce nu iei metroul? E 4 lei.

| Danielbc explică (pentru Elvina):

Nu sunt din Bucuresti, plus am multe bagaje...mult=?

| Elvina a răspuns:

Habar n-am cat dar tu vrei sa pelci din vest in est va costa multisor poate chiar un milion.

| Danielbc explică (pentru Elvina):

Wtf? din bacau pana in Bucuresti ma costa 50 lei si din basarab pana in pantelimon costa 100lei? deja urasc bucurestiul...si inca nu am ajuns...

| Elvina a răspuns (pentru Danielbc):

Depinde. Nu stiu. Eu merg cu metroul in Bucuresti. Dar stiu ca taxiurile sunt scumpe. Nu te urca in unul care are tarif mai mare de 1, 39 si vezi sa aiba placuta rosie. Daca nu iti i-a mai multi bani.

| Danielbc explică (pentru Elvina):

Placuta rosie? ma gandeam daca as lua trenul nu m-ar costa mai putin taxiul din gara de nord pana in pantelimon?

| Elvina a răspuns (pentru Danielbc):

Nu cred ca gasesti tren in Bucuresti adica sa circule in interiorul orasului. Fii serios! E vorba de niste sectoare. Mergi cu metroul sau cu tranvaiul. Dar metroul e cea mai buna solutie.

| Danielbc explică (pentru Elvina):

Nu am zis in interiorul orasuluilaughing)nu-s chiar asa de,, dang dang''laughingte intrebam daca eu iau trenul din Bacau si ajung la Bucuresti la gara de nord iar de la gara de nord iau taxi-ul pana in pantelimon(sect 2)e mai avantajos decat daca as lua din Bacau autocarul si as ajunge la Bucuresti in Basarab iar apoi as lua taxi-ul pana in pantelimon? oi fi eu din Bacau dar nu-s tampit sa nu stiu ca e vb de niste sectoare si ca trenurile nu-s ca tramvaiele/metroul.cand cunosti Bucuresti-ul poti sa iei metroul dar cand nu il cunosti habar nu ai de unde sa il iei unde exact opreste si cum ajungi din statie pana exact in locul unde vrei sa ajungi in pantelimon, plus..cate persoane cu 4 bagaje ai vazut prin metrou sau tramvaie? si cam cum crezi ca m-as cara cu ele din statie? aici nu e vb de fite gen,, nu merg cu metroul/tramvai-ul pentru ca sunt smecher si vreau cu taxi-ul''

| Elvina a răspuns (pentru Danielbc):

Am inteles. Intereseaza-te pe net de mersul trenurilor si suna la compania de autocare ca sa afli pretul calatoriei. Oricum e mai scump cu trenul. Si la metrounu e greu deloc. Ai harta de la Metrorex pe net.

| Danielbc explică (pentru Elvina):

Mda,m-am lamurit.ms oricum...