| godhas a întrebat:

Salut, cam in cat timp ajunge un colet prin posta romana? distanta este de 40 km intre expeditor si destinatar. Daca l-a pus azi pe la ora 3 este posibil sa ajunga si a doua zi?

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Coletul poate ajunge dupa o zi sau chiar dupa o saptamana. daca nu e trimis prin curierat rapid, sa stii ca nu conteaza foarte mult distanta ci rapiditatea celor care se ocupa cu asa ceva.

3 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Permite-mi sa-ti dau un exemplu. cineva mi-a trimis o telegrama dintr-un alt judet(apropiat) ca sa ma anunte ca unchiul meu este grav bolnav si sa incerc sa iau legatura cu ei si cu el cat mai repede. evident, am primit telegrama (! deci telegrama!) in 2 saptamani, timp in care unchiul meu a si murit. n-am mai apucat sa-l vad. concluzia: nu te baza pe posta romana.

| EmotionalKoma a răspuns:

2-3 sau maxim 4 zile

| lovellyboy a răspuns:

Nu pentru ca poate sa fie si de numai 5 km dar ei ridica coletele la ora 19