| denisTiky a întrebat:

Salut, ce se poate intampla daca am sunat la 911 din greseala? Adica am fost la un prieten care si-a batut joc de mine si mi-a luat telefonul ca sa vada daca merge sa suni la 911 daca esti in Romania. Si dupa ce a sunat o data telefonul si a vazut ca merge sa suni, a inchis. Si dupa m-a sunat de doua ori numarul 021112. Acum mi-a spus cineva ca imi vine acasa amenda, ma intreb de unde pot sti ei la ce adresa sa trimita amenda daca eu numerg acasa pana luni(luni o sa merg doar).
Va rog fara bataie de joc.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu au de ce sa-ti dea amenda, amenda iti dadedau daca sunai si tineai linia ocupata, centralista si asa, asa ca a fost un bip nu sta nimeni sa-si bata capul

| Alexuţ02 a răspuns:

Nimic, un prieten a sunat la poliţie mai demult, tot din greşeală. nu dau ei amenzi aşa aiurea.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Esti pe abonament? Oricum nu iti vine amenda daca nici macar nu au raspuns.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Esti tare simpatic
nu se intampla nimic
pe viitor blocheazati mobilul cu parola

| Atim a răspuns:

Amenda nu cred ca are cum sa iti dea. Grav era sa fi fost preluat de un operator si sa țineți linia ocupata degeaba sau sa fi facut anunțuri false. Alea da, se pot amenda, dar simplul "beep" nu cred. Multa lume suna accidental la numerele de urgenta din cauza ca au presalvate numerele astea in telefon. De multe ori poti suna accidental (lași telefonul in buzunar deblocat, sau vrei sa suni de fapt alt număr). Altii chiar au 112 pe apelare rapida si nu știu si suna aiurea accidental. Daca suni la 911 din România te va redirectiona catre 112. Nu stiu ce se întâmplă daca suni la 112 din SUA, dar bănuiesc ca aceeași treaba.

| Gekk0 a răspuns:

Nimic. Uneori nu răspund la cazuri reale, nici ca dacă suni de patru ori. (Mi s-a întâmplat). Nu m-a sunat nimeni înapoi deci nu știu.