| cristyle a întrebat:

Salut,cum demontez un capac de la masina de spalat rufe? http://cdn.allshops.ro/......593637.jpg ( are rugina si vreau sa-l vopsesc )

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca despre capacul rotund din partea de jos a masinii. Este capacul care acopera un filtru pentru retinerea obiectelor mici(nasturi, monede etc). Capacul se deschide prin apasate si tragere din partea lui superioara, culcandu-l inspre podea. Capacul NU se extrage cu totul!--- se deschide precum o use, dar de sus in jos caci, in parte inferioara, are un fel de balama.

p.s. daca ai cartea tehnica a masinii, cauta fotografia la "noul filtru".

| cristyle explică (pentru alessia5158):

Ma refer la capacul pe unde se baga rufele

| alessia5158 a răspuns (pentru cristyle):

Nu stiu cum se desface acela dar, poti detasa de pe el containerul de plastic pentru detergenti.

| cristyle explică (pentru alessia5158):

Multumesc.