| Ly_Iu_1998 a întrebat:

Salut.daca comand ceva prin posta si produsul nu corespunde cu ce am comandat pot sa l retunez?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Da

| AlexanderAdrian a răspuns:

Daca produsul e cumparat de la o persoana juridica, aceste tranzactii sunt reglementate de lege, poti returna produsele neconforme sau necorespunzatoare, sau chiar defecte in termen de 30 de zile de la data la care l-ai achizitionat. Daca comanzi de la persoane fizice risti destul insa poti depune la politie o plangere pentru frauda in cazul in care ti s-a trimis vreun cartof in loc de telefon mobil etc. Ar fi bine sa comanzi de la cineva care ofera garantia la livrare in cazul Okazii sau livrare cu desfacerea coletului in prezenta curierului.

| Deliiiia a răspuns:

Acest lucru este valabil in functie de unde ai cumparat produsul respectiv, de regula se poate returna.

| AnonimD a răspuns:

Depinde de unde cumperi produsul(trebuie sa mentioneze pe site functia retur), in general ar trebui sa il poti returna.happy