| JaguarSType a întrebat:

Daca dau proprietati la my computer imi ara la procesor CPU 2.93 ghz 2.94 ghz.... Asta inseamna ca are 2 nuclee? Daca dau msconfig imi arata 2.93 ghz 2.93 ghz asta inseamna ca e dual core?

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Da are 2 nuclee.

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Da. Astept fundita te rog am nevoie big grin

| Criterion a răspuns:

Ca sa-ti dai seama daca e sau nu dual core, trebuie sa deschizi ori Task Manager(aici vezi cate nuclee si cate tread-uri functioneaza), ori Manage-Device Manager(Start-My Computer - Click dreapta pe My Computer-Manage-Device Manager-Processor) - si aici vezi daca e cu unul sau mai multe nuclee.Ideea e ca, afland numele procesorului, poti afla usor daca este mono, dual, multi-core.Succes! Astept funda!

| Traian18 a răspuns:

Descarci aplicatia CPUZ --> http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html si iti va arata cate nuclee ai si la ce frecventa curenta functioneaza atat procesorul, cat si memoriile.

| JaguarSType explică (pentru Traian18):

L-am avut si ma pis pe el de program laughing)))))))

| Sergione40 a răspuns:

Nu, prima valoare este frecventa procesorului iar cea de a doua este frecventa la care lucreaza in momentul respectiv.

| RyoRay a răspuns:

S-ar putea sa fie dual core, dar daca era dual trebuia sa-ti scrie in fata '' '' dual core 2, 9 Ghz...