| cristiansonix a întrebat:

Salut, deci am un card de 8 gb (in tel) si telefonul merge greu. Am pus un card mai vechi de 1 gb. Si telefonul mergea OK. Dar faza e ca atunci cand incerc sa mut fisisere pe sau de pe cardul de 8 gb. sta mult si nici nu merge iar pe cel de 1 gb merge. Am incercat din formatare dar nu merge ramane asa...

6 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Incerca sa stergi tot depe card si sa-l scanezi, sau poate telefonul nu suporta cardul

| cristiansonix explică (pentru Georgemy2):

Deci cardul asta l-am folosit, il am de un an.si nu pot sterge nimic, nici macar formatare nu pot. ramane blocat telefonul.

| DustyFlash a răspuns:

Incearca sa il scanezi cu un antivirus dupa virusi sau telefonul tau nu suporta multi gb si nu uita ca trebuie specificat si telefonul. Al meu de exemplu are limita de 32 de gb si am un card de 8 gb

| cristiansonix explică (pentru DustyFlash):

Samsung galaxy young. suporta frate ca il am de mult.

| DustyFlash a răspuns (pentru cristiansonix):

Atunci alt motiv pentru care nu merge bine este findca telefonul e incompatibil cu cardul de 8 gb findca al tau ar fi putut sa suporte mai mult

| cristiansonix explică (pentru DustyFlash):

Deci cardul asta l-am folosit, il am de un an