| theMUFASA a întrebat:

Salut! Mi-am cu parat o cheita pentru windows, l-am activat, e totul bine. vreau sa-mi schimb SSD-ul, intrebarea e, daca imi schimb ssd ul si vreau sa activez windows ul cu aceeasi chestia, as putea face asta? Sau trebuie luata alta? Nu scrie nicunde ca e cheita pentru o singura folkosinta sau mai multe, in caz ca exista si varianta asta, am luat acea cheita de pe g2a.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E vb de placa de baza, tu poți pune orice ssd

| doctorandus a răspuns:

Daca ai cont de Microsoft, Microsoft va sti vorba ca in esenta e acelasi PC si va activa imediat Windows.

| hipotronic a răspuns:

Salut! Orice licenta windows (daca este originala) va functiona si dupa ce iti schimbi unitatea de stocare pentru ca e acelasi cpmputer. Atata timp cat licenta nu este deja activata pe un alt device tu o poti folosi la activare.