| TNC2000 a întrebat:

Salut, nu sunt rasist, dar la voi s-a intamplat ca "pocaitii" adica baptisti, adventisti, etc... sa rada de religia voastra si sa vina la voi in clasa sau in alte locuri sa va spuna sa veniti la ei la biserica ca e mai bine?

4 răspunsuri:
| ella1 a răspuns:

Nu, si nu cred ca asta tine asa de mult de religie, cat tine de educatia fiecaruia, cei care fac asemenea lucruri e clar ca nu sunt educati. Fiecare e liber sa aiba ce religie doreste, dar nu trebuie sa le-o "bage altora pe gat".

| vangaelis a răspuns:

Rasist inseamna altceva si se refera la rasa. ar fi trebuit sa te exprimi in felul acesta: "nu fac discriminari pe criterii religioase".

| extremeA07 a răspuns:

Da, dar i-am dat afara.

| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns:

Eu sunt adventist şi în primul rînd nu mă rîd de alţii. Eu dau literatură, chem la biserică, dar nu impun. E decizia fiecăruia!