| goldenbullet a întrebat:

Prin ce curier pot verifica produsul inainte de a-l plati? Este vorba de peste 500 de lei.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te-aș sfătui să telefonezi câtorva firme de curierat. În trecut, exista și această opțiune, dar expeditorul trebuia să specifice că e de acord cu acest procedeu. În prezent, nu cred să mai existe vreo firmă, care să aprobe verificarea coletului.
Dacă ai făcut o comandă online, de la firme gen Emag, F64 etc., nu trebuie să te îndoiești de serviciile lor.
Dar, dacă cumperi de la X sau Y, persoane total necunoscute, te poți aștepta la mici escrocherii. Știi vorba aceea, "cine nu deschide ochii, deschide punga"

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu niciunul pe loc. exista servicii de livrare cu verificare, dar platesti coletul si in terment de 2-3 zile il poti returna

| stlucian a răspuns:

Doar prin cele care au permis din partea vanzatorului.

| PeFuga a răspuns:

Roaga vanzatorul sa puna produsul sau produsele la vanzare pe tocmai.ro sau olx si sa bifeze optiunea de livrare gratuita si verificare colet. Astfel ai sa poti plati doar dupa ce vezi produsul in fata ta si nu risti sa iei teapa. Daca vanzatorul refuza, atunci e ceva in neregula happy

| andre3aph a răspuns:

Fan courier.

Cred ca stii ce inseamna verificarea produsului, nu? doar te uiti la el cateva minute si atat, daca are baterie il poti aprinde daca nu, nu il poti testa.

| AndreeaMtfk2000 a răspuns:

Tocmai.ro

| claudiu0307 a răspuns:

Salut,
Din pacate nu cred ca mai este valabil cu nici o firma care ofera servicii de curierat sa faci treaba asta. Sa dat lege cu ceva timp in urma sa numai fie permisa verificarea coletelor inainte de plata.

bafta si ai grija ce cumperi