| redmaster a întrebat:

Stau într-o comună. Dacă primesc un colet din Ungaria, va fi livrat la domiciliu, sau trebuie ridicat de la poștă? Dacă rămâne la poștă, va fi livrat la poșta din comună, sau rămâne la poșta de la reședința de județ?
Încă ceva. Dacă nu vreau ca expeditorul să îmi afle adresa, pot să-mi deschid o cãsuță poștală, să primesc coletul acolo, fără a fi adresa menționată?
Dau funda`!

Răspuns Câştigător
| cris7716 a răspuns:

Depinde prin ce metoda s-a trimis coletul, tu ar trebui sa stii lucrul asta cand ai facut comanda sau sa vorbesti cu expeditorul, daca e prin curierat rapid vine pana in fata portii, daca e prin posta romana ramane la posta din comuna si iti vine acasa un bilet sa mergi sa il ridici...cat despre treaba cu casuta postala nu am habar...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde prin ce firma vine coletul. Daca este cu Posta Romana il gasesti la posta din comuna cu instiintare acasa. Daca e prin curier iti vine acasa coletul.

| hummmer a răspuns:

Poţi închiria o căsuţă poştală, vreo 20-50 lei lunar,unde să îţi vină coletele.Dar adresa tot trebuie să o declari la poştă(nu o va afla expeditorul), aşa că nu comanda bombe, arme, droguri, etc că tot te găsesc.

| parvuconst a răspuns:

Nu se poate face o casuta postala pentru colete din afara, iar in mod norma coletul iti vine la posta din localitatea unde este trimis, nu iti vine acasa.