| c0drutz12 a întrebat:

Salut, sunt intr-o stare foarte nasoala, calculatorul meu nu mai functioneaza, adica dupa ce ii pun toate cablurile si piesele cum erau, il aprind si monitorul este negru, asa i se intampla si unui prieten, care i-am pus memorie ram si HDD dar nu s-au potrivit si le-am scos. Va rog ajutati-ma sunt intr-o situatie nefericita. Funda pentru cel mai folositor rapsuns. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Verifica daca la procesor daca este asezat cum trebuie si sta bine presat! Poate vreun piciorus nu este inchis bine la el si de aia face asa. sau verifica placa video daca este ok! probeaza cu alta placa video

4 răspunsuri:
| DoRu a răspuns:

Se poate sa fi facut un scurtcircuit placa de baza sau sursa! Si daca placa de baza este cauza problemei trebuie s-o schimbi sau daca sursa este cauza problemei la fel, trebuie s-o schimbi!

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Sunt multe motive ca astea:placa este arsa,clablurile sau unu e udat,taiat, sau windowsul nu mai este bun, expirat.

| c0drutz12 explică:

Bine si prietenului meu de ce sa i se fi ars sau altceva? doar am pus o placuta ram si un HDD si le-am scos.

| c0drutz12 explică:

Pana dimineaza astept un raspuns folositor.