| BadSirChaos a întrebat:

Salut TPU,am cazaut rau cu bicicleta si mi-am patat hainele (am cazut pe iarba si sunt verzi) mama mi-lea spalat dar... tot sunt verzi. Deci,cum scot petele,tricoul nu ma intereseaza asa mult, dar blugii...erau preferatii mei.

7 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

O sa iasa pata daca incetci cu Vanish

| mihnea123abc a răspuns:

Du-te la o spalatorie ca daca dai cu ce gasesti in comert ti faci mai rau..si eu mi-am patat la haine si am incercat cu vanish sau alte chesti si nu a mers

| zBogDDy a răspuns:

Se scot greu, da daca freci cu dero sau speli cu Vanish se duce...

| XcrisSSx a răspuns:

Buna! In primul rand nu trebuia sa te duci cu hainele bune pe afara mai ales cu blugii ca ma gandesc ca daca erau preferatii tai erau si faini! Daca urmai sa te duci cu bicicleta undeva anume la o petrecere sau ceva mai ziceam dar sa te joci pe afara cu haine bune n mi se pare prea bine.Acum fapta este consumata! Nu-ti fa griji poate pata va iesi in timp deoarece dupa mai multe spalari poate va merge. Daca vezi ca pata nu s-a dus dupa 5 spalari numai incerca ca nu se va duce! Bafta!

| mihnea123abc a răspuns (pentru XcrisSSx):

Da spala blugi de 5 ori se duce dracu materialu`

| XcrisSSx a răspuns (pentru mihnea123abc):

Atunci nu trebuia sa iasa cu blugi buni afara! Eu stiu ca pe afara te duci cu trening sau cu haine mai rele!

| MariaMirabell a răspuns:

Foloseste vanish lichid.Versi un pic de vanish pe pata si freci usor ca sa intre in tesatura, lasi 5 min dupa mai pui inca un pic de vanis pe pata si poti pune blugii imediat in masina de spalat cu alte rufe, pui detergentul ce-l folosest cind speli de obicei si la final ar trebui sa iasa curati.Bafta!