| Petcu_Elena_1956 a întrebat:

Am o intrebare; Extraterestrii exista?

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da.
Eu vad mereu cativa in jurul pasajului de la gara, mai ales seara si noaptea.
big grin

| LPCTSTR a răspuns:

Cu tarie iti dpun ca este foarte posibila viata extraterestra.Si nu ma refer la extraterestii, omuletii verzi, gri, colorati si necolorati etc. Ma refer la bacterii, simple bacterii. Este dovedit faptul ca viata extraterestra este posibila si pe exoplanetele descoperite recent, unde, cel mai probabil chiar exista bacterii, organisme sau chiar alte forme de viata.
Unii spun ca extraterestrii sau navele extraterestre au fost vazute chiar in timpul vechiului testament, unde se descrie un asa zis "contact" cu forme de viata extraterestre. Nimeni nu stie cu exactitate un raspuns plauzibil la aceasta intrebare insa un lucru este sigur, ca noi, oamenii ne vom intreba intotdeauna daca exista altii ca noi.

| Sn4k3 a răspuns:

Cel mai logic ar fi sa existe, avand in vedere la cat de mare e universul.

| Clorox a răspuns:

Da si nu, asta este raspunsul, stii de ce? Pentru ca avem pareri diferite.

| Superior a răspuns (pentru Clorox):

Fix tu te-ai gasit s-o zici happy

| Clorox a răspuns (pentru Superior):

Stiu, nu-i asa? laughing

| Mari03 a răspuns (pentru Clorox):

Imi pare rau dar asta nu e o chestie de perceptie. Daca intreb oamenii daca (de exemplu) o bucata de lemn este solida, nu pot primi ambele raspunsuri pentru ca s-ar crea o contradictie. Conform principilor logicii un lucru nu poate fi si A si non A in acelasi timp. Cum este dovedit faptul ca o bucata de lemn este solida, exact la fel este dovedita si existenta extraterestrilor. Doar ca majoritatea oamenilor sunt prea inchisi la minte si ignora dovezi incontestabile datorita religilor...

| Clorox a răspuns (pentru Mari03):

Faza e ca nu vorbim de lemne ci de ceva mai complex, e acelasi rahat ca si divinitatile, degeaba spune cineva ca exista un dumnezeu daca stiinta n-a dovedit nimic, avem nevoie de dovezi plauzibile, ce-i drept ni s-a aratat ceva, ceva dar cine stie?! Poate a fost trucat, asta-i faza cu chestiile astea, nimeni nu stie cu adevarat.
Religiile nu sunt o scuza, in anumite religii se admite ca exista extraterestrii. Oricum nu conteaza pentru mine.

| Mari03 a răspuns (pentru Clorox):

Stiinta nu a dovedit ca exista un anumit Dumnezeu. Insa fiecare religie are proprile invataturi. O sa luam exemplul Romaniei: crestinismul. Crestinismul sustine ca nu exista extraterestii, insa existenta extraterestilor a fost demonstrata. Asadar posibilitatea ca, crestinismul sa fie adevarat pica. Daca stai sa le iei pe rand astfel exista contraargumente pentru toate religile lumii...

| Clorox a răspuns (pentru Mari03):

Asta ziceam si eu, stii si tu ca niciodata nu o sa-i impaci pe toti, d'aia nu-mi pasa.

| T0T a răspuns (pentru Mari03):

Știința nu a dovedit nici existența extratereștrilor. Aberezi.

| Mari03 a răspuns (pentru T0T):

Sugerez sa scormonesti adanc in documentare si carti prima oara. Nu vreau sa incep o cearta. Daca asta crezi, e ok. Insa daca nu esti documentat, iti sugerez sa te abti din a raspunde. Inca o intrebare. Ce religie esti? Te-ai intrebat de influenta are religia ta asupra informatilor pe care le consideri corecte?

| T0T a răspuns (pentru Mari03):

Dacă sunt cărți de sf, nu merci. Nu sunt nicio religie. Știința nu are nicio dovadă iar știința nu e religie. Tu ești documentat, dar documentat prost.

| Mari03 a răspuns (pentru T0T):

Cărți au existat destule, dar "multe biblioteci au ars din întâmplare". Daca asta e părerea ta, ok. Nu sunt de acord cu ea. Însă o respect. Cu toții gândim diferit

| CleanHeart a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.lovendal.ro/......se-lucide/

| Anuket a răspuns:

Daaaaa!

Din câte se știe nu, dar sunt alte galaxii despre care nu se cunosc prea multe.

| Bozgi200 a răspuns:

Da deoarece ete imposibil ca noi sa fim singurele fiinte vietuitoare in acest univers.

| Dan193 a răspuns:

Doar cei care au vazut unul pot afirma cu exactitate.

Răspuns utilizator avertizat
| PepsiGirl a răspuns:

Nu se știe! Poate undeva într-o altă galaxie există.

| CiobAnu_Edy_1997 a răspuns:

Da

| floion1 a răspuns:

Nu

| VenomINFINITE a răspuns:

Da