| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

am o problema cu internetul.
Deci:Am internet de la Romtelecom un router Huawei HG655b si doua calculatoare.Cand am primit internetul am primit 2x cabluri d conectare la calculator unul portocaliu si unul verde.Cel portocaliu este conectat la un calculator si functioneaza.Cel verde este conectat la al doilea calculator si imi scrie asa:Local Area Connection
Speed:100.0 mbps
Status: connected.
Dar cand intru pe Google Chrome sau Internet Explore si scriu de exemplu www.google.ro imi spune "Aceasta pagina web nu este disponibil"dar internetul functioneaza, din ce cauza?

Va rog frumos ajutati-ma, dau Funda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei google chrome si nu scrie direct www.google.com scrie acolo exemplu www.miniclip.ro si vezi daca scrie la fel