| AdelyN23 a întrebat:

TPU am o problema la PC. Deci intr-o zi m-am trezit m-am pus la PC si nu mai mergea se incarca iar dupa se restarta. Atunci am luat unitatea am desfacut-o, si am curatato de praf si am scos un ram, de acolo si cred ca nu l-am pun in locu unde era. Precizez ca l-am pus tot in zona ramilor. Acuma am vazut ca nu merge am insalat Windowsu. l-am instalat iar acuma imi merge greu pe internet, putin in PC, si Gta San Andreas imi merge in reluare rau de tot. Inainte nu imi mergea. Va rog frumos dati-mi niste sfaturi! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Dynamoo a răspuns:

Daca ai toti rami functionali ori calculatorul nu poate rezista la asa capacitate rami ori ai un virus puternic in calculator cum tiam mai spus, poate sa fie si de la sursa s-a ars ceva in ea si dupa ce aprinzi pc ia da curent ce da si cand este supra solicitata se opreste. Sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi cati rami ai, daca ti-i afiseaza pe toti atunci e pusa bine, daca nu mai incearca. Daca nu te descurci, apeleaza la un prieten/service, le ia 1 minut sa-ti puna tie ramul, nu poate fi scump.
Cat despre jocuri, daca ai calculator slab si il cureti de praf tot calculator slab ramane.
Bafta

| AdelyN23 explică (pentru CataC):

Pai, jocurile imi mergeau bine inainte, acuma imi merg sacadat. straight face

| CataC a răspuns (pentru AdelyN23):

Driverele le-ai instalat dupa ce ai instalat windows?

| AdelyN23 explică (pentru CataC):

Da happy

| bistrita1984 a răspuns:

Pai baga placuta ram inapoi de unde ai scos-o, 2)poate ai luat virusi imediat dupa instalare de soft(scaneaza)etc

| Dynamoo a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie unu din rami carei i ai poate nu e compatibil cu pc si de asta dai clik dreapta pe my computer si dai la propietati si acolo vezi daca iti functioneaza toti daca iti functioneaza toti rami inseamna ca ai unu virus numit shutdown care ti la bagat un prienten. FUNDA

| AdelyN23 explică (pentru Dynamoo):

Da am rami toti. Acolo in My Computerbatting eyelashes.

| Dynamoo a răspuns (pentru AdelyN23):

Daca ai toti rami functionali ori calculatorul nu poate rezista la asa capacitate rami ori ai un virus puternic in calculator cum tiam mai spus, poate sa fie si de la sursa s-a ars ceva in ea si dupa ce aprinzi pc ia da curent ce da si cand este supra solicitata se opreste. Sper ca te-am ajutat