| Dragosh97 a întrebat:

Am probleme cu placa video si as vrea sa o inlocuiesc, dar nu stiu cam ce placa i s-ar potrivi calculatorului meu. Am urmatoarele cerinte:
MS Windows 7 32-bit
Intel Pentium Dual CPU E2140 @ 1.60 Ghz.
Actuala Placa Video: NVIDIA GeForce 8400 GS

7 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Esti sigur ca este de la placa video si nu de la drivere sau de la monitor?
Ma gandesc sa nu o schimbi degeaba...
Cel mai bine ar fi sa te duci cu unitatea la un magazin specializat, cum ar fi depozitul de calculatoare, sau orice alt magazin de componente pc si sa intrebi acolo ce iti recomanda pentru unitate.

| AgathaRo a răspuns:

Cumva ai incercat sa instalezi driverul de la nVIDIA din "lotul 310. x"? alea au un bug ba se restarteaza inexplicabil, ba se blocheaza cand vrei sa rulezi aplicatii 3d.

| Dragosh97 explică (pentru AgathaRo):

Nu, nu am instalat tongue.
Am incercat sa-i fac Overclock, si s-a stricat big grin

| AgathaRo a răspuns (pentru Dragosh97):

A scos fum?! laughing O placa PCI-e (16x) vezi ceva "ieftin da' bun"

| Dragosh97 explică (pentru AgathaRo):

Poti sa-mi dai unele link-uri? Sa ma orientez.
PS : Incerca de pe Emag

| AgathaRo a răspuns (pentru Dragosh97):

Http://www.emag.ro/......E0PV2BBBM/
http://www.emag.ro/......EY8NDBBBM/

Ieftin da bun, am o placa fantoma Gainward 9500 de 2 ani nu a tusit

| gheodjgheote a răspuns:

Vezi ce serie are placa ta de baza si intra pe eMAG si vezi care ti se potrivesc daca nu te descurci zi-mi ce calculator ai ca iti gasesc ieu imediat
daca poti sa imi dai si seria de la placa de baza ie si mai bine ca nu ma chinui