| Narcis494 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fani anime : dupa ce vad un anime vreau sa ii vad si sezonul 2 si caut pe google "animeul season 2" dar nu ii gasesc niciodata sezonul 2 foarte rar il gasesc din intamplare si pe myanimelist nu stiu unde sa ma uit ca e si in engleza siteul spuneti-mi voi cum cautati sezonul 2 la un anime?
Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Eh, eu tot timpul ma uit aici la anime >> http://anilinkz.com/anime-list
Au ceva contract cu compania, fiarma sau ce o fi din Japonia astfel incat, cand e lansat un anime sau episod, automat apare si aici. Deci, daca nu gasesti aici, inseamna ca inca nu e lansat anime-ul. E mereu la curent.
Bafta!

| Narcis494 explică (pentru Mayar):

Eu vreau sa stiu cum le zice la sezonul 2 la ele ca as am unde sa le vad, uite un exemplu : m-am uitat la bakemonogatari dupa ce l-am terminat am cautat pe google "bakemonogatari season 2" nu mi-a aparut nimic am crezut ca nu mai este iar mai tarziu din intamplare cautand alt anime am gasit "nisemonogatari" sezonul 2 si nu mai stiu cum am gasit si numele si la al 3-lea sezon deci eu asta vreau sa stiu cum le zice la al 2-lea sezon

| Mayar a răspuns (pentru Narcis494):

Inteleg. Pai, nu stiu cum sa cauti efectiv, dar daca folosesti site-ul ala, vezi acolo toate sesoanelke si OVA-urile, adica filmele sau ce or fi. Nu prea am gasit toate episoadele in ordine si bine organizate pe internet. Am aflat de acest site de la un fan anime :d si asa am avut si eu noroc sa ma pot uita cum trebuie sa la anime-uri.
Daca vrei, iti dau un alt site in care poti bifa anime-urile vazute, pe care vrei sa le vezi, pe care le-ai vazut pana la un anumit episod, pe care n uvrei sa le vezi, etc si iti mai si calculeaza cat timp te-ai uitat la anime-uri in viata ta. Site-ul este >> http://www.anime-planet.com/