| AdDyTzZuU a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul de o vreme mi se tot stinge la fix 30 de minute... Am crezut ca e de vina windowsul.dar l-am facut si tot degeaba. Am mai intrebat si niste prieteni care sa fie problema ei mi-au spus ca il tin in pat si ca se incalzeste ..nu l-am mai tinut in pat si am luat si un suport cu racire dar tot degeaba si azi l-am curatat si colerul dar nu prea avea nimica pe el. Care sa fie problema ca nu-i dau de cap

11 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Uita-te la setari in Control Panel, e posibil sa fi umblat cumva fara sa-ti dai seama si-n loc sa-i dai sa intre screen-saver la 30 de minute i-ai dat sa se inchida de tot la 30 de minute happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu eu problema! Am avut şi eu un Laptop în Romania, şi mi se tot stingea.Problema e că, ţi s-a *** cooler-ul.Degeaba ai suport de răcire. Ştii cum s-a distrus? Fii atent aici:
- E distrus din cauza că mai demult îl ţineai in cap.
- De aceea ţi se stinge, că cooler-ul, are ventilatorul acela in el, ei-bine, acel ventilator nu se mai învîrte!
Verifică-l
- Şi de asta nu merge.

| AdDyTzZuU explică (pentru anonim_4396):

Se invarte acel venilator ...ba chiar l-am si curatat sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdDyTzZuU):

Cred că ar trebui să ne spui câteva caracteristici ale laptop-ului, de ex capacitatea procesorului, memoria ram instalată și modelul de windows care rulează pe el...altfel nimeni nu te ajută...

| AdDyTzZuU explică (pentru anonim_4396):

Procesor : Intel(R) Core(TM) i3 CPU M380 @ 2. 53GHz 2.53 GHz
Memory Ram 4 GB
System type 64- bit Win 7

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdDyTzZuU):

Cred că problema vine de la procesor, nu ai menționat dacă-i dual sau quad, în orice caz, dacă sistemul nu face față jocurilor trebuie să te asiguri de: -cardul grafic AMD sau Nvidia poate îmbunătăți performanțele unui joc de pe laptop-ul meu? - jocul pe care doresc să-l rulez de ce fel de resurse are nevoie? Dacă laptop-ul nu-ți permite rularea la parametri normali a unui program care utilizează multe resurse vei avea în continuare această problemă.

| NoNameNoProfile a răspuns:

Am si eu aceeasi problema.
s-ar putea sa ai multe programe-jocuri.
nu mai sta mult pe laptop.
s-ar putea ca jocuri sunt prea puternice pentru laptop.
nu mai sta mult pe el lasa sa faca o pauza 3-5 zile.
i-ati alt laptop? nu cred----?

ce ti-am zis sper sa te ajute.

| AdDyTzZuU explică (pentru NoNameNoProfile):

Nu am multe programe - jocuri ca abia mi-am facut windows-ul

| DianaElena12 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un specialist

| rapha0902 a răspuns:

Pai i-ati un racitor(cooler) care sa faca fata.E laptop, se incinta.Nu e de la windows

| AdDyTzZuU explică (pentru rapha0902):

Mi-am luat si racitorwinking