| lilidan27888 a întrebat:

De ceva vreme mi s-a stricat laptopul. adica se tot stinge..sta 15-14 minute si dupa se stinge dintr-o data.e de vina bateria?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Nu! E de vina procesorul. Dai ctrl+alt+delete si uitate in bara de jos a ferestrei daca scrie 100% la a doua rubrica. Daca da, inseamna ca procesorul tau e folosit la maxim. Iti recomant sa-ti iei un coolerptr Laptop. O sa-ti raceasca procesorul mai bine si nu o sa ajunga la temperatura critica ca sa se stinga(stinsul e o masura de protectie a laptop-ului pentru a nu se buli procesorul).

2 răspunsuri:
| Maj3stic89 a răspuns:

Daca ti se stinge brusc laptop-ul dupa un anumit timp de functionare (10 minute – 1 ora) problema se datoreaza cooleru-lui. In timp acesta acumuleaza mult praf, mizerie, scame, etc.Este nevoie de o curatare a coolerului.

| mvmi25 a răspuns:

Poate fi de vina si bateria...