| eddyeduard a întrebat:

am si eu un vw passat 3b (1999)si vreau sa ii schimb difuzoarele si pe usile din fata si pe cele din spate si nu stiu de cati cm sunt, iar eu sunt in Italia si nu pot verifica, ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

6.5 inchi pe toate ușile. Adică 16.5 centimetri.

3 răspunsuri:
| eddyeduard explică:

Si pot sa ii pun de 17 cm?

| 0rlando a răspuns (pentru eddyeduard):

Din câte știu, tot alea sunt, numai că unii producători măsoară diametrului difuzorului, în sine „16.5", iar alții măsoară diametrul difuzorului cu tot cu cadrul de prindere în șuruburi și le ies acei „17cm".

| eddyeduard explică:

Ok multumesc frumos