| BogdanAndrei42 a întrebat:

Astazi o sa ma inscriu la Karate(Auto-Aparare) si am 10 ani. Vreau sa va spun daca merita, si daca e bine la karate.Peste cateva luni oare o sa stiu sa bat bine? Mentionez ca nu prea stiu sa bat asa mult. Funda! big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te tii de karate si iti dai interesul sa inveti ceva,bineinteles ca vei ajunge sa inveti sa bati bine.Dar mergi pana la capat,nu te lasa pe motiv ca te-ai plictisit,nu ai timp,sau nu-ti mai place.Ia exemplu de la sensei(antrenori),ei au mers pana la capat,nu s-au lasat,nu au abandonat,iar acum dau lectii la altii.Iar daca ajungi sa stapanesti aceasta arta, sa stii ca nu ai voie sa te bati cand vrei tu si cand ai chef, doar asa sa-ti vezi performantele, te poti apara doar in caz de forta majora, cand esti atacat.Mult succes iti doresc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate peste vreun 1 de zile!

| BadMax a răspuns:

O sa inveti tu si eu am facut box dar m-am lasat si acum fac judo cred ca se scrie laughing))