| Loghin0Mihai19 a întrebat:

Salut TPU. Cam cat ar costa sa dau de permis pentru categoria A? I mean am deja B ul si stiu care ar fi aprox pretul, dar ma gandesc ca pentru A ar fi mai ieftin.

2 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

In Bucuresti e in jur de 1500 de lei

| SuNaM a răspuns:

Pai daca o luam asa, A1 este cel mai ieftin ( motoarele de 16 ani maxim 125), A2 este mijlor( pana in 600 dar sa nu depaseasca dublul puterii lor) si cel mai scump este A-ul de care zici tu. Da, daca ai B-ul iti face o reducere pentru orele de teorie si practica in trafic, pentru ca deja ai. La mine, cea mai apropiata scoala are preturile asa: A1- 1500 A2-1700 si A 2200. Daca ai B-ul iti fac baietii o reducere de 500 lei parca. Ceva de genul!