| Ani28 a întrebat:

Cum postez o poveste pe wattpad? Vreau sa si o public, adica sa o vada si ceilalti useri wattpad...

1 răspuns:
| PsyhoDreams a răspuns:

Simplu! Pentru a posta o poveste pe wattpad, tot ce trebuie sa faci este sa te duci acolo sus, unde scrie "Create", apoi apesi pe "New Story", alegi un titlu (scriindu-l in casuta notata cu "title of your story"), apoi poti incepe sa scrii, sau daca deja cartea este scrisa, ii poti da click dreapta-paste. Inainte sa o publici nu uita ca alegi categoriile, si daca vrei drepturile de autor. O poti salva ("Save") sau o poti publica direct ("Save & Publish"). Pentru a mai adauga un capitol, te duci tot pe butonul "Create", iar langa coperta carti(pe care o alegi singura dand click pe aceasta si updatand o fotografie, sau creand una pe site), se afla "New Part". Apesi acolo, alegi numele capitolului nou, si gata! Sper ca te-am ajutat happy