| Persoana7 a întrebat:

Buna TPU.Aș avea nevoie de puțin ajutor.Am scris o carte.După parerea mea este excelenta și sunt mandra de ce am realizat,dar vreau sa vad ce cred ceilalți oameni despre ea.Vreau să o postez pe wattpad,apoi dacă e bună sa incerc să o public, dar nu știu daca pot avea incredere ca nu v-a fi furata s-au așa ceva. Întrebarea mea este big grinaca o postez pe wattpad pot avea ceva de genul «drepturi de autor»?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Nu prea cred ca-si va da careva osteneala sa-ti fure opera de pe Wattpad. Poate doar daca e ceva la nivelul romanelor scrise de Goethe sau Tolstoi happy ceea ce nu prea cred, avand in vedere faptul ca faci unele greseli: "sau" si "va" se scriu intr-un cuvant.