| Tpu97103 a întrebat:

Cursurile din timpul facultatii sunt indeajuns de importante pentru examenul de la finalul semestrului? Sau trebuie sa mai citim si din niste carti ale bibliografiei de la inceput? Nu consider ca trebuie neaparat sa invatam pe de rost carti intregi intr-un timp atat de scurt pana la urma,de aceea mi se pare logic ca ele sa fie folosite pentru informatii pur aditionale, adica citite fara stres.De aceea caut un raspuns, fiindca nu sunt inca lamurit in aceasta privinta.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In 99% din cazuri materia de la examane este din ceea ce sa predat la cursuri si seminarii

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Sunt utile deoarece iti usureaza invatatul din anumite puncte de vedere. Profesorii comprima notiunile pentru a se inncadra in programa si exista situatia in care nu vei intelege ce iti explica deoarece nu este suficient de detaliat moment in care si studiul suplimentar te ajuta.