| Ormus2 a întrebat:

dacă poate cineva să-mi răspundă de unde știu că un site este oficial sau nu. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Antoni0 a răspuns:

Te uiti de pagina "termeni si conditii" sau "despre noi" sau pagina de contact, eventual "politici de confidentialitate" sau "politici de returnare" daca este vorba de magazine online. Pe una din paginile astea ar trebui sa vezi detalii legate de firma. Daca un site nu are nimic legate de firma, cel mai probabil nu este un site "oficial".

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde la ce site uri te referi

| Ormus2 explică (pentru suntserios):

Toate site-le în general!

| suntserios a răspuns (pentru Ormus2):

Pai nu prea are logica. TPU nu vad cum ar fi un site oficial spre exemplu.

| RebelulDan a răspuns:

De obicei site-urile mari si de incredere au https:// in loc de http.

| vaynemain a răspuns:

Daca te referi la site-uri de brand-uri/jocuri etc cum ar fi nike, league of legends etc trebuie sa fie numele intreg: www/nike.com fara alte chestii in plus.