| Ionut2143 a întrebat:

Este ceva problema daca am oprit update-urile la windows? Sincer ma enerva sa stau de fiecare data cate 5-10 min pana sa se opreasca pc-ul.
Vreau sa imi iau windows 8. Pe el merg jocurile gen fifa 14?

4 răspunsuri:
| lovemeoana a răspuns:

Nu prea...

| z99fun a răspuns:

Nu are nimic daca ai oprit update-urile. Windows 8 nu e facut pentru jocuri!

| Garoafe a răspuns:

Sunt compatibile dar vei intampina probleme si trebuie sa "sapi" sa vezi de ce nu merg. Daca vrei sa folosesti PC-ul pentru gaming Windows 7 isi face cel mai bine datoria. I-ar legat de update-uri ii ok sa il lasi sa le faca pe cele dupa reinstall.

| lupisor a răspuns:

Momentan eu am Win Vista, nu ti-l recomand fiindca mananca mult ram aiurea *si e important ca gamer*. Si eu am setat sa nu isi dea update. Dar e de retinut ca intre 4 si 8 luni trebuie sa reinstalezi windowsul.
Windows 8 nu e facut pentru jocuri si foarte foarte multe jocuri nu sunt compatibile cu win8 (inclusiv fifa din cate stiu).
In schimb din toate Win ce le-am incercat cel mai bine m-am impacat cu win7.