| ToxicShadow99 a întrebat:

Eu trebuie sa ma inscriu la liceu deoarece doar ce am terminat cu examenele.Eu vreau sa intru la liceul respectiv la profilul electromecanica, dar acolo media de intrare este e 7.55.
Intrebarea mea este : Pot intra la profilul acela daca am media 7.35?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, ai şanse să fi admis la acel liceu!

Toate cele bune.

| ToxicShadow99 explică (pentru bursuc001):

Multumesc!
La mine e diferenta doar de 0.20 sutimi, oricum daca nu intru la profilul acela, intru la celalalt. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru ToxicShadow99):

Cu plăcere!

O zi frumoasă.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca nu exista o medie minima de intrare la un liceu, este doar cea de anul trecut.
Cred ca anul acesta mediile de intrare o sa fie mai mici decat anul trecut, asa ca ai mari sanse sa intri la acel liceu, deci pune-l la prima optiune.

| Krixxus a răspuns:

Poti sa intri fara nici o problema... 7.55 a fost media de anul trecut, dar anul acesta din cate am auzit o sa fie mult mai mici si ai sanse sa intri, deci cine stie poate ca o sa ai una din cele mai mari medi din clasawinking bafta

| andreea49 a răspuns:

Exact, depinde de la an la an. Dar daca nu, te poti muta pe sem. al II-lea.