| saluttpu123 a întrebat:

Pentru cine are rottweiler cum e? Este ok? E protectorcu stapanul? Care e mai bun un doberman sau un rottweiler?

Răspuns Câştigător
| AlinAdrian1992 a răspuns:

Iti pot raspunde in calitate de detinator de rottweiler. Aceasta rasa este una foarte apropiata de stapan si in acelasi timp foarte protectoare. Dar trebuie dresat corespunzator. Dobbermanii sunt si caini foarte buni pentru paza. Acum depinde de preferintele fiecaruia. Iti recomand rottweiler din proprie experienta, dar si dobberman-ul este o rasa excelenta si protectoare.

2 răspunsuri:
| NakaTaka a răspuns:

Ambele rase sunt bune, dar trebuie dresate de cineva.

| EusebiuR a răspuns:

Trebuie sa il controlezi, daca il scapi de sub control ii vaide capu' tau laughing Trebuie ingrijit bine (presupun ca asta o stii) si cred ca un rottweiler ar fi ce trebuie. E frumos si dobermanul dar...